Terizla - Mobile Legends Build / Guide - ProBronz
Terizla - Mobile Legends Build / Guide
Savaşçı
233
.
12 Tem 2020
Terizla Şampiyonunun Fiyatı
32000
599
0
Önerilen Build
Dengeli Build
Önerilen Şavaş Büyüsü
Önerilen Amblem Seti
Kahraman Yetenekleri
Terizla Şunlara Karşı Güçlüdür
Terizla Şunlara Karşı Güçsüzdür
Terizla Kahramanının Hikayesi
"Eğer inanmak, dünyaya sevgiyi, umudu ve kurtuluşu getirebilseydi, dünyada bu kadar ızdırap çeken ruh olur muydu?" Bu söz, Moniyan İmparatorluğunda ki Işık Manastırının duvarlarında yazılıdır. Bu manastırın içinde "yeniden doğuş" kapısı adı verdikleri demirden bir kafes vardır. Bu kafesin içinde, imparatorluğun karanlık ve gizli tarihi yatmaktadır.

Muhafızlar, kilidi kırdıklarında görebildikleri tek şey duvarda yazılı duran şu cümlelerdi: "İnancı Yok Et." "Asırların Gazabı Geldi." "Dünya karanlıkla kaplanacak!" Bu şifreli mesajlar hızla tüm Moniyan İmparatorluğuna yayıldı, Terizla'nın serbest kaldığı anlamına geliyordu!

Yeniden doğduğunu hisseden Terizla, durur ve derin bir soluk alır; gözlerini kapatır ve özgürlüğünün tadını çıkarır. Aniden vücuduna sanki binlerce iğne batırılıyormuşçasına bir acı hisseder. Gözlerinin çevresinde ki damarları şişmeye başlar. Rengi soluklaşır. Sadece iki duyguyu hissetmeye başlar: Acı ve öfke. Yarı bilinçli bir halde eylemlerinin kontrolünü kaybeder. Kazara çirkin suratını görür ve eski hatıraları aklına gelir. Bu gerçekten bir felaketti.

Terizla bir zamanlar Moniyan İmparatorluğunun yakınlarındaki küçük bir kasabadaki demircilerin lideriydi. Kılıçlara hayat verirlerdi: bu güçlü kılıçlar sayesinde sıradan bir asker bile en güçlü düşmanları alt edebilirdi. Kısa bir sürede imparatorun takdirini kazandılar. İmparator, demircilerden imparatorluğa teslim olmalarını ve nesiller boyu süren ustalıklarını öğretmelerini isteyerek, demircileri "Aydınlığın Lorduna İnanmaya" çağırmaları için elçilerini gönderdi. Terizla kibarca imparatoru reddetti. İsteğinin reddedilmesine şaşıran imparator, demircilere kanlı bir ziyarette bulunmaya karar verdi. Demircilerin hepsi kılıçtan geçirildi ve tüm tasarımlarına el konuldu.

Terizla, Aydınlık Manastırına hapsedildi ve üzerinde deneyler yapılmaya başlandı. Bu deneylerin arasında "Yeniden Doğuş" adı verilen deney en acı vereniydi. Bu deneyde, diğer demircilerin ölürlen çektiği acıların aynısını çekiyordu. Anıları tamamen silinmişti ama bir gün imparatorun yaptıklarının bedelini ödeyeceğini çok iyi biliyordu. Öfke ve ızdırapla tükenen Terizla, sanki kafasının patlayacağını tekrar hissetmeye başladı. Aniden sıcak bir his etrafını sardı ve sevimli bir kız önünde belirdi, "Duygularınla savaşma. Bırak nefret bu vadinin her yanını sarsın. Eğer yardıma ihtiyacın olursa beni hatırla. -Çukur Cadısı." dedi. Terizla'nın acısı bu sözlerin ardından son buldu ve sakinleşti. Kafası karışmış bir halde durgunlaştı.

Bir süre sonra, Terizla'nın dudaklarında hafif bir gülümseme belirdi. Uzaklardaki Moniyan İmparatorluğuna bakarak, imparatorluğa yaklaşmakta olan tehlikeye seviniyordu...
Terizla Şampiyonunun Detayları
Hareket Hızı
255
Fiziksel Saldırı
129
Büyü Gücü
0
Fiziksel Savunma
19
Büyü Direnci
10
Can
2728
Mana
430
Saldırı Hızı
0.8
Can Yenileme
54
Mana Yenileme
21
Temel Saldırı Kritik Şansı
0
Yetenek Kritik Şansı
0
ProBronz 2020 © Tüm hakları saklıdır.