Baxia - Mobile Legends Build / Guide - ProBronz
Baxia - Mobile Legends Build / Guide
Tank
225
.
12 Tem 2020
Baxia Şampiyonunun Fiyatı
32000
599
0
Önerilen Build
Dengeli Build
Önerilen Şavaş Büyüsü
Önerilen Amblem Seti
Kahraman Yetenekleri
Baxia Şunlara Karşı Güçlüdür
Baxia Şunlara Karşı Güçsüzdür
Baxia Kahramanının Hikayesi
Şafak Vadisi'nin doğusunda, eski köy Akarsu Vadisi ve Kızıl Gölgenin arasında, dağların ve ormanların içine uzanan büyük bir totem kalıntısı vardır. Bazıları bu bölgenin bir tür inancı sembolize ettiğine inanırken, başka bir kehanete göre ise buranın bu bölgeyi koruduğuna inanılıyordu. Bu bölgenin çok uzak olmayan bir yerinde gökyüzüne uzanan yapraklarla kaplanmış gizemli taş basamaklar bulunmaktaydı. Bu basamaklar Kara Kaplumbağa Vadisi olarak da bilinen Xuan'ao Vadisi'ne uzanmaktaydı.

Yüz kilometrelik bir yarıçap içerisinde, bulut ormanıyla bütünleşmiş taş bir arazi büyük bir gölgeliğin ortasında kendine yer bulmaktaydı. Öyle görünüyor ki bu yer sürekli gelişmekteydi. Meditasyon, insanları kavgadan uzak tutuyordu. Havadaki bulutların kasveti artmaya başlamıştı. Ortamdaki gerginlik giderek yükseliyordu. Bulutların arasından zincirleriyle aniden onlarca suikastçi, taş toprağa indi. Suikastçilerin maskelerinde "Mavi" yazmaktaydı. Baxia'yı zincire vurmak istiyorlardı. Baxia, siyah cevherden dövülen çelik kalkanı sayesinde tüm gücünü ortaya koydu. Suikastçiler acı içerisinde yere yığıldı. Sadece "Mavi İspinoz" denilen suikastçi ayakta kalmıştı. Cadia Diyarı'ndan gelen bu suikatçinin gücünü ve adını duymuştu. Baxia, Mavi İspinoz'un Ulu Ejderi öldürmek için orada olduğunun farkındaydı. Bu durum, ona yüzlerce yıl önce yaşayan bir savaşçıyı hatırlattı.

Barış insanları zayıflatır. Sadece savaşmak cesaretinizi arttırır! Bunun, Kara Kral'ın hayat felsefesi olduğunu belli belirsiz hatırladı. Baxia ve Kara Kral, Ulu Ejder'in öğrencisiyken çok iyi birer dosttular. Kara Kral çok yetenekliydi. Baxia ne kadar çok antrenman yaparsa yapsın asla onun kadar iyi olamıyordu. Ama en çok hayran olduğu kişi yanlış yola saptı. Kara Kral, Saklı Ejder Diyarı'ndan çıkarak dünyayı dolaşmayı ve insanlara ejderhaları kabul ettirmeyi arzuladı. Bu rüya yavaş yavaş Baxia'yı da etkisi altına aldı. Güçleri birbirine yakın olsa da Baxia hâlâ Kara Kral'dan daha güçsüzdü. Kara Kral, dünyayı keşfetmek için sıklıkla Ejderhaların gizli ülkesinden uzaklaşıyordu. Büyük Ejder, Kara Kral'ın kaçmasına yardım ettiği için sürekli Baxia'yı suçluyordu. Bir gün Kara Kral farklı bir ruhla Saklı Topraklara geri döndü. Hem ruhu hem bedeni değişmişti. Artık eskisi gibi değildi. Büyük Ejder'in korktuğu başına gelmişti. Kara Kral kötülük tarafından ele geçirilmişti. Baxia, Kara Kral'ın öldürme arzusunu hissedebiliyordu. Kara Kral, Büyük Ejderha'nın emirlerini çiğnedi ve etrafına saldırmaya başladı. Kara Kral ve Büyük Ejderha savaşırken Baxia, kritik bir anda efendisini korumak için araya girdi ve Kara Kral'ı bulutların üzerine savurdu. Kara Kral ortadan kayboldu. Baxia, Kara Kral'ın gözlerini ve havaya savrulurken çıkardığı sesi hiçbir zaman unutmadı. "O, geri dönecek!"

Kara Kral, Ulu Ejder'i öldürmek için en iyi suikastçilerini görevlendirdi. Baxia, Efendisini korumak için bir zamanlar kardeşi gibi sevdiği biriyle savaşmayı göze aldı. Suikastçilerin liderlerine Kara Kral'ın nerede olduğunu zorla söyletmeye çalıştı. Suikastçiler bir şey söylemektense zehirle intihar etmeyi seçtiler. Baxia, en kısa zamanda Saklı Ejder Diyarı'na geri dönerek Efendisini korumak ve hatalarını kendi yoluyla telafi etmek istiyor.Kara Kral, Ulu Ejder'i öldürmek için en iyi suikastçilerini görevlendirdi. Baxia, Efendisini korumak için bir zamanlar kardeşi gibi sevdiği biriyle savaşmayı göze aldı. Suikastçilerin liderlerine Kara Kral'ın nerede olduğunu zorla söyletmeye çalıştı. Suikastçiler bir şey söylemektense zehirle intihar etmeyi seçtiler. Baxia, en kısa zamanda Saklı Ejder Diyarı'na geri dönerek Efendisini korumak ve hatalarını kendi yoluyla telafi etmek istiyor.
Baxia Şampiyonunun Detayları
Hareket Hızı
240
Fiziksel Saldırı
125
Büyü Gücü
0
Fiziksel Savunma
23
Büyü Direnci
10
Can
2769
Mana
422
Saldırı Hızı
0.8
Can Yenileme
42
Mana Yenileme
15
Temel Saldırı Kritik Şansı
0
Yetenek Kritik Şansı
0
ProBronz 2020 © Tüm hakları saklıdır.