Argus - Mobile Legends Build / Guide - ProBronz
Argus - Mobile Legends Build / Guide
Savaşçı
274
.
12 Tem 2020
Argus Şampiyonunun Fiyatı
32000
599
0
Önerilen Build
Dengeli Build
Önerilen Şavaş Büyüsü
Önerilen Amblem Seti
Kahraman Yetenekleri
Argus Şunlara Karşı Güçlüdür
Argus Şunlara Karşı Güçsüzdür
Argus Kahramanının Hikayesi
Moniyan İmparatorluğunda bulunan Şafak Vadisi, melekler tarafından kutsanan bir yerdi. Işık meleği Rafaela, insanlara kutsar ve hastalıklarını iyileştirirdi. Karanlıklar meleği Argus ise suçluları cezalandıran melekti. İkisi birlikte vadide barışı ve dengeyi koruyorlardı.

Rafaela ve Argus aslında işlerini gizlice halleden ortaklardı. Fakat cezalandırmakla hükümlü Argus, karanlık bir kişiliğe sahipti. İnsanlara dünyanın, cennetle kıyaslanamayacak ölçüde savaş ve çatışmalar barındırdığını, Işık Tapınağını kurarak onlara gösterdi. Kibarlık, huzur ve cesaret hayatlarını doldurmuştu. Argus imparatorluk meselelerini yönetirken her zaman cezalandırmaya ve öldürmeye başvurmazdı. Ancak zaman geçtikçe Argus'un cezalandırmaları arttı ve şeytanlığı ve gücü çoğaldı. Düşmanlarıyla yüzleşmek için kendisini güçlendirmek onun için çok mühimdi. Fakat Argus, güçlü düşmanlarını savaş alanında yendikçe öldürmeye bağımlı olduğunu fark etti: ancak bu artık çok geçti. Önceden suç işleyenleri cezalandırırken adil olan Argus, sonradan sadece güç ve şan için bu işi yapar olmuştu. Bu şekilde gözden düşmüştü. Kasıtlı cinayetlere sebep olan ve Argus'u bu duruma sürükleyen Çukur Lordu, Argus'u uzun yıllar boyunca seyretti. Argus'u karanlık güçleri kullanmakla gücünün daha da artacağına inandırarak kendi kölesi haline getirmeyi başarmıştı. Güce olan arzusuyla hareket eden Argus, sahip olduğu antik mührü kırdı ve tüm gücü şeytani kılıcı olan Demise'ye aktardı. Artık Argus tamamen Çukur Lordunun kontrolü altındaydı.

Efsanelerin belirttiğine göre Demise adlı kılıç, kullananın yaşam gücünü tüketene kadar emer. Güce olan arzusu yüzünden tüm enerjisini tüketen Argus, hayatını kılıcına feda etti ve ölüm yaşam arası bir noktada savaşa ve kaosa aç, güçlü rakipler bulup öldürecek, şekilde kana susamıştı. O, kılıcı habis ruhlarla dolu bir melekti.

Işık meleği Rafaela ise hiç bir zaman onu aramaktan vazgeçmedi. Bir meleğin düşmesi, bir insanın düşmesinden daha felaket olacağının bilincindeydi. Argus'un kalbindeki çöküntüyü ve kötülük arzusunu ne zaman iyileştirmeyi denese, her seferinde saldırıya uğradı ve kovalandı. Eski haline çok yabancı olan yeni Argus'la yüzleşen Rafaela, pişmanlık gözyaşları döküyordu. Buna rağmen Argus, Rafaela'ya saldırmaktan hiç çekinmiyordu. Işık ve Karanlık meleklerinin ödeyecekleri bedeller vadinin kaderini etkileyecekti.
Argus Şampiyonunun Detayları
Hareket Hızı
260
Fiziksel Saldırı
124
Büyü Gücü
0
Fiziksel Savunma
21
Büyü Direnci
10
Can
2628
Mana
0
Saldırı Hızı
0.916
Can Yenileme
40
Mana Yenileme
0
Temel Saldırı Kritik Şansı
0
Yetenek Kritik Şansı
0
ProBronz 2020 © Tüm hakları saklıdır.